O nás ...

Venkovní areál školy

Mateřská škola Lanžov se nachází v malebné vesničce Lanžov obklopené lesy. Je umístěna na klidném místě, dostatečně přístupném kopcovitém terénu obklopeném zelení. V její blízkosti se nacházejí louky, lesy a pole. Součástí vesnice je areál s koupalištěm, hřištěm pro volejbal, dětským hřištěm a velkým zatravněným prostorem. Krásné přírodní prostředí kolem MŠ přímo vybízí k ochraně tohoto prostředí pro člověka a zvířata.

Na budovu školy navazuje zahrada, která je vybavena lavičkami, stolem, kolotočem, pružinovým houpadlem, houpačkami, zastíněným pískovištěm, domečkem pro uložení hraček, průlezkami, skluzavkou. Zahrada svým vybavením umožňuje rozmanité pohybové a další aktivity. Zahrada je oplocena.

Budova mateřské školy

Jedná se o budovu jednopatrovou a rozlehlou, neboť její součástí je i knihovna, obecní úřad, dvě bytové jednotky, půda, sklep. V budově se nachází jedno oddělení dětí ve dvou místnostech v patře, kuchyň se školní jídelnou, šatna, umývárna, WC v přízemí i v patře. K dispozici je zde i skládek pomůcek v prvním patře, který využívá MŠ pro své potřeby.

Veškeré prostory školy zdobí obrázky a výtvory dětí, portfolia dětí. Rodiče mají možnost si vše prohlédnout a seznamovat se s prací svých dětí.

Charakteristika třídy

Třída naší MŠ je třídou jednotřídní smíšenou. Věk dětí se pohybuje od 2 do 6 (7) let. Výhodou tohoto je, že se ve třídě potkávají a pomáhají si děti různých věkových skupin. Také požadavky na děti jsou diferencovány podle věku a schopností dětí. Do naší mateřské školy dojíždějí i děti z okolních obcí.

Mateřská škola disponuje dostatečně velkými prostory - třídou a hernou. Děti mají dostatečné množství hraček, hracích koutků - hrací koutek pro hru se salaší a ZOO parkem, prodejní koutek, kuchyňský koutek, pokojíček, dopravní koutek, čtenářský koutek, kadeřnický koutek, divadelní patro, pohádkový domeček aj. Většina hraček je dětem přístupná, děti si je samostatně berou, umožňují jim rozmanitou hru, mohou hračky různě kombinovat. Nábytek i ostatní vybavení je přizpůsobeno antropometrickým požadavkům.

Druh provozu školy: celodenní