O nás ...

Venkovní areál školy

Mateřská škola Lanžov se nachází v malebné vesničce Lanžov obklopené lesy. Je umístěna na klidném místě, dostatečně přístupném kopcovitém terénu obklopeném zelení. V její blízkosti se nacházejí louky, lesy a pole. Součástí vesnice je areál s koupalištěm, hřištěm pro volejbal, dětským hřištěm a velkým zatravněným prostorem. Krásné přírodní prostředí kolem MŠ přímo vybízí k ochraně tohoto prostředí pro člověka a zvířata.

Na budovu školy navazuje zahrada, která je vybavena lavičkami, stolem, kolotočem, pružinovým houpadlem, houpačkami, zastíněným pískovištěm, domečkem pro uložení hraček, průlezkami, skluzavkou. Zahrada svým vybavením umožňuje rozmanité pohybové a další aktivity. Zahrada je oplocena.

Zahrada školy

Budova mateřské školy

Jedná se o budovu jednopatrovou a rozlehlou, neboť její součástí jsou i knihovna, obecní úřad, dvě bytové jednotky, půda, sklep. V budově se nachází jedno oddělení dětí ve dvou místnostech v patře, ředitelna, kuchyň se školní jídelnou, šatna, umývárna, WC v přízemí i v patře.

Veškeré prostory školy zdobí obrázky a výtvory dětí, portfolia dětí. Rodiče mají možnost si vše prohlédnout a seznamovat se s pracemi svých dětí.

Budova školy

Charakteristika třídy

Třída naší MŠ je třídou jednotřídní smíšenou. Věk dětí se pohybuje od 2 do 6 (7) let. Výhodou tohoto je, že se ve třídě potkávají a pomáhají si děti různých věkových skupin. Také požadavky na děti jsou diferencovány podle věku a schopností dětí. Do naší mateřské školy dojíždějí i děti z okolních obcí.

Druh provozu školy: celodenní

Mateřská škola disponuje odpovídajícími velkými prostory - třídou a hernou. Děti mají dostatečné množství hraček, učebních pomůcek, hracích koutků - hrací koutek pro hru se salaší a ZOO parkem, prodejní koutek, kuchyňský koutek, pokojíček, dopravní koutek, čtenářský koutek, kadeřnický koutek, kutilský koutek, pěstitelský koutek, divadelní koutek, pohádkový domeček aj. Většina hraček je dětem přístupná, děti si je samostatně berou, umožňují jim rozmanitou hru, mohou hračky různě kombinovat. Veškeré vybavení včetně nábytku je přizpůsobeno antropometrickým požadavkům.

Herna školy

Podporujeme ICT vzdělání dětí. Děti mají k dispozici notebook, tablet, telefon. Dále pro praktickou výuku základů programování, plánování a rozvoj logického myšlení využíváme také interaktivní robotickou pomůcku

S tabletem se rádi učíme
Kudy, včelko, pojedeš?