Akce školy


Školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

na základě doporučení z MŠMT budou akce v průběhu školního roku 2021/2022 zajištěny zaměstnanci školy do odvolání.


Naše akce v lednu 2022

V týdnu od 3.1. do 7.1. děti poznávají druhy zimních sportů, jejich význam pro zdraví člověka, dle sněhových možností sportujeme kolem MŠ - pekáčujeme.

V týdnu od 10.1. do 14.1. si hrajeme se sněhem, stavíme sněhové stavby, postavičky ze sněhu, pekáčujeme dle sněhových podmínek, povídáme si o rozmarech počasí v zimě, o střídání 4 ročních období.

V týdnu od 17.1. do 21.1. si vyprávíme o vlastnostech vody, o jejím významu pro živočichy a člověka, o ochraně vody, o jejích skupenstvích, proměníme vodu v led, led ve vodu, vodu v páru.

V týdnu od 24.1. do 28.1. poznáváme různé druhy profesí, odpovíme v anketě "Čím budu, až vyrostu", povíme si o významu lidské práce, o jejím vlivu na životní prostředí, seznámíme se s pojmem "vandal".

Po celý měsíc krmíme ptáčky na krmítku na zahradě, pozorujeme stopy ve sněhu, pozorujeme počasí, zahrajeme si pohádky k tématům.


Naše akce v prosinci

V týdnu od 29.11. do 3.12. se budeme v tématu "Přijde k nám Mikuláš?" těšit na Barboru a Mikuláše, povíme si o pranostikách a zvycích v prosinci.

Ve čtvrtek 2.12. nás v MŠ navštíví Mikuláš a nadělí dětem za básničku a písničku dobroty, ozdobíme vánoční stromeček ve třídě.

V týdnu od 6.12. do 10.12. si povíme v tématu "Pečeme vánoční cukroví" o druzích cukroví, sami si vyzkoušíme jeho zdobení, také zvířátkům nadělíme dobroty do krmelce a na krmítko. Vyrobíme si dáreček a přáníčko pro rodiče.

V týdnu od 13.12. do 17.12. si v rámci tématu "Zdobíme vánoční stromeček i pro zvířátka" vyrobíme ozdoby na stromeček, na vánoční stůl, také zvířátkům nadělíme dobroty do krmelce a na krmítko.

16.12. v 9:00 přinese Ježíšek dětem vánoční nadílku. Při této příležitosti děti přednesou nebo zazpívají básničku nebo písničku se zimní tematikou, kterou se s rodiči doma naučí. Rodiče, naučte své dítě básničku nebo písničku.

Dne 20.12. se rozloučíme a budeme se těšit na Vánoce s rodiči. Vánoční prázdniny začínají v úterý 21.12.2021 a skončí v neděli 2.1.2022 - MŠ je uzavřena. Opět se sejdeme v pondělí 3.1.2022.


Naše akce v listopadu

V týdnu od 1.11. do 5.11. si budeme s dětmi povídat na téma "Oblečme se, fouká ze strnišť" (o významu oblečení pro zdraví, otužování se, rozpoznáváme jednotlivé druhy oblečení vzhledem k ročnímu období...).

V týdnu od 8.11. do 12.11. si popovídáme o zdraví v rámci tématu "Moje tělo, moje zdraví" (o částech těla, významu správné výživy, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu), budeme se těšit na Martina na bílém koni.

V týdnu od 15.11. do 19.11. si budeme vyprávět k tématu "Z čeho mě ruce vyrobily" o materiálech, ze kterých se vyrábějí věci kolem nás, o tom, co vytvořil člověk a co vytvořila příroda, budeme pozorovat práci dospělých v obci, v MŠ, seznámíme se s pojmem "vandal".

17.11. je státní svátek - MŠ je uzavřena.

V týdnu od 22.11. do 26.11. se v tématu "Jdeme za pohádkou" vydáme do pohádky, děti budou poznávat postavy z pohádek, kladné a záporné chování postav, seznámí se s písničkami z pohádek.

Po celý měsíc pečujeme o ptáčky, o rostlinky v sadbovači, umístíme na zahradu krmítko pro ptáčky, pozorujeme počasí.

Budeme se těšit na Barboru a Mikuláše.


Naše akce v říjnu

V týdnu od 4.10. do 8.10. si povídáme o ovoci, které sklízíme na našich zahrádkách, také o cizokrajném ovoci, povíme si o významu zdravé výživy, ochutnáme ovocnou dobrotu, budeme pozorovat ovocné stromy. Děti si přinesou ovoce dle vlastního výběru.

Týden od 11.10. do 15.10. věnujeme zelenině, povíme si o jejím významu pro zdraví, ochutnáme zeleninovou dobrotu. Děti si přinesou zeleninu dle vlastního výběru.

POZOR ZMĚNA TERMÍNU!!!  Pan fotograf přijede do MŠ ve středu 13.10. a zhotoví dětem vánoční fotografie.

Týden od 18.10. do 22.10. bude o kouzlech a darech podzimu, budeme sbírat plody, vyrábět z plodů a listů, pozorovat změny v přírodě.

Podzimní prázdniny připadají na středu 27.10. a pátek 29.10., čtvrtek 28.10. je státní svátek - MŠ je v tyto dny uzavřena.

V týdnu od 25.10. se vypravíme za tajemstvím lesa. Dozvíme se, kdo žije v lese, jaké lesní plody můžeme v lese najít.

Pozorujeme zrání plodů a jejich sběr, oslavíme podzimní svátky.


Naše akce v září

1. týden - přivítáme nové děti v MŠ, seznámíme se s prostředím a režimem školky, s pravidly chování v MŠ, se zaměstnanci MŠ

2. týden - seznámíme se s kamarády v MŠ, s pravidly chování v MŠ, s hračkami a vybavením

3. týden si děti přinesou fotografie rodiny, povídáme si o domově

4. týden věnujeme podzimu, pozorujeme rostlinky v sadbovači

16.9. v 9:00 nás navštíví paní Mgr. Lacinová a vyšetří výslovnost dětí.

28.9. v úterý je státní svátek - MŠ je uzavřena.

Po celý měsíc budeme využívat nápady a přání dětí, u těch nejmenších se snažíme o rychlou adaptaci na prostředí a režim v MŠ.